Logo

Dieta dla aktywnego mężczyzny

Stres, pośpiech i nieprawidłowe odżywianie – czynniki te nie są sprzymierzeńcami męskiego zdrowia. Niestety panowie, rzadziej niż kobiety myślą o zdrowym stylu życia.

Dieta Dieta

Wielu mężczyzn przeraża nawet sama myśl o skrupulatnym przestrzeganiu diety. Jednak przy odrobinie dobrej woli i po wprowadzeniu zmian w naszym odżywianiu, zachowanie dobrej formy będzie gwarantowane.

Dieta Dieta

Aktywność fizyczna to nie wszystko. By dbać o dobrą formę, równie ważna jest odpowiednia dieta. Mężczyźni narażeni są szczególnie na wiele chorób powodowanych nieprawidłowym odżywianiem.

Nadwaga i otyłość to przede wszystkim zagrożenia dla serca - zwiększa się ryzyko wystąpienia choroby niedokrwiennej serca, miażdżycy, nadciśnienia i innych chorób układu krążenia, które w Polsce stanowią pierwszą przyczynę zgonów wśród panów!

Dieta Dieta

Ciężka praca na siłowni będzie opłacalna, ale tylko w towarzystwie właściwej zmiany nawyków żywieniowych. Przede wszystkim należy unikać radykalnych zmian w tym, co jemy.

Dieta Dieta

Dobrze jest wprowadzać je stopniowo - tłuste mięsa zamieniać na drób i ryby, żółte sery zastąpić odtłuszczonymi lub chudymi białymi, zamiast kajzerek spożywać grahamki lub pieczywo pełnoziarniste.

Dieta

Ważne jest jedzenie sporej ilości warzyw i owoców, bo oprócz tego, że mają mało kilokalorii, są nieocenionym źródłem witamin i składników mineralnych. Ich ogromnym plusem jest także zawartość błonnika, który reguluje pracę jelit i zapobiega wielu chorobom.


2010-06-08 - I. Rupa

0

Komentarze do:
Dieta dla aktywnego mężczyzny

Podobne artykuły i galerie