Logo

Praga to nowy Paryż, czyli kilka faktów o walentynkach

Jak wyobrażasz sobie idealne walentynki? Romantyczna kolacja, wizyta w teatrze, a może… zagraniczna podróż? Turystyka walentynkowa staje się coraz popularniejsza. Co ciekawe, najchętniej wybieraną destynacją nie jest wcale Paryż – w tym roku zakochani zdecydowanie wybrali… Pragę. Hotele w tym mieście zanotowały wzrost rezerwacji w pokojach dla dwojga aż o 67%. To jednak tylko jedna z walentynkowych inspiracji.

Praga to nowy Paryż, czyli kilka faktów o walentynkach Praga to nowy Paryż, czyli kilka faktów o walentynkach

Kwiaty, biżuteria, czekolady w kształcie serduszek – z okazji walentynek zakochani tradycyjnie wręczają sobie prezenty. Coraz większe znaczenie ma jednak filozofia kolekcjonowania nie przedmiotów, ale doświadczeń – a święto zakochanych to przecież doskonała okazja do zorganizowania pełnej wrażeń wycieczki, np. do pięknej Pragi.

Praga to nowy Paryż, czyli kilka faktów o walentynkach

Praga dla zakochanych, czyli walentynki w podróży
Stolica Czech zachwyca niezwykłą architekturą i romantycznym klimatem wąskich uliczek Starego Miasta, przy których mieszczą się pełne uroku kawiarenki i restauracje. Wypełniające je aromaty grzanego wina i tradycyjnych czeskich ciastek zwanych trdelníkami rozpalają zmysły i sprzyjają romantycznym uniesieniom. Zwłaszcza gdy tuż za rogiem widać niezwykły Rynek Staromiejski z zabytkowymi kamienicami i słynnym zegarem astronomicznym Orloj.


Zakochani w czasie wycieczki do Pragi chętnie odwiedzają słynny kamienny Most Karola oraz wzgórze Petrin w pobliżu Zamku Praskiego, na którego szczycie znajduje się wieża widokowa zbudowana na wzór Wieży Eiffla. Popularnym miejscem wyznawania uczuć jest także pokryta graffiti ściana Johna Lennona, będąca symbolem miłości i pokoju.Wszystko to sprawia, że Praga uchodzi za jedno z najlepszych miejsc do spędzenia czasu z ukochaną osobą. Wyprawa do Pragi nie jest jednak jedyną receptą na idealne walentynki.Walentynki w podróży – relaks w SPA
Zakochani na walentynkową podróż chętnie wybierają również Paryż, Wiedeń, Rzym i Wenecję.  Nie ograniczają się przy tym do zwiedzania zabytków – równie ważne okazują się atrakcje hotelowe. Jak pokazują dane zebrane przez HRS, w okolicach 14 lutego aż o 80% wzrasta liczba rezerwacji pokojów z jacuzzi, a o 38% – miejsc w ośrodkach wellness & spa. Czy może być bowiem coś przyjemniejszego niż relaks w towarzystwie ukochanej osoby? W końcu masaże, ciepłe kąpiele i zabiegi z wykorzystaniem olejków eterycznych nie tylko pozytywnie wpływają na samopoczucie, ale również… podkręcają atmosferę i sprzyjają romantycznym wyznaniom.
2017-02-01 - P. Potocki

0

Komentarze do:
Praga to nowy Paryż, czyli kilka faktów o walentynkach

Podobne artykuły i galerie