Logo

Trening mięśni brzucha - 5 minutowe ćwiczenia

Wyrzeźbione mięśnie brzucha to marzenie niejednego faceta. By osiągnąć oczekiwany cel wystarczy dosłownie 5 minut dziennie! Pomoże nam w tym oczywiście odpowiedni zestaw ćwiczeń, dzięki któremu nasza droga do wyrzeźbionego, twardego jak stal kaloryfera zdecydowanie się skróci.

Mięśnie brzucha Mięśnie brzucha

Zadaniem mięśni brzucha jest o wiele więcej funkcji, niż tylko unoszenie tułowia czy nóg. By w końcu dopracować się wyraźnych mięśni, nie możemy wciąż wykonywać tylko popularnych "brzuszków". Mięśnie brzucha pracują podczas obrotów tłowia, zginaniu bioder - stabilizują nasz kręgosłup.

Mięśnie brzucha Mięśnie brzucha

Oto kilka ćwiczeń, które pomogą nam w drodze do celu:

  • Ćwiczenie 1 - Mostek
Należy oprzeć wyprostowane ciało na palcach stóp i przedramionach. Następnie napiąć nasze mięśnie brzucha, tak jakby miały za chwilę przyjąć cios prosto w żołądek, w tej pozycji wytrzymujemy około minuty.
  • Ćwiczenie 2 - Mostek boczny
Połóżmy się na boku - oprzyjmy się na bokach stóp i przedramieniu, tak by utworzył on jedną linię od kostek do barków. W takiej pozycji wytrwajmy około 30 sekund i zmieńmy strony.

Mięśnie brzucha Mięśnie brzucha

  • Ćwiczenie 3 - Brzuszki wykonywane na piłce
Oprzyjmy się plecami na piłce do ćwiczeń. Dłonie splećmy za głową i unieśmy nasz tułów wysoko, napinając przy tym mięśnie naszego brzucha. Następnie powoli wracajmy do pozycji startowej, nie rozluźniając podczas tego brzucha. Wykonajmy kilka takich powtórzeń.
  • Ćwiczenie 4 - Praca bioder
Leżąc na plecach ramiona wyprostujmy wzdłuż tułowia i unieśmy nasze nogi, tak by w biodrach i kolanach były one zgięte pod kątem prostym. Przybliżając kolana do klatki piersiowej, unośmy biodra, a potem wróćmy do pozycji wyjściowej. Także kilka razy powtórzmy to ćwiczenie.


2011-01-20 - I. Rupa

2

Komentarze do:
Trening mięśni brzucha - 5 minutowe ćwiczenia

bugajek 2011-01-21 10:57

A gdzie ćw. nr 5, które jest na zdjęciu?

Maniek1 2011-02-13 19:22

Do cwiczenia nr 5 chyba potrzebna jest jakas maszynka czy cos - moze dlatego nie jeest opisane.

Podobne artykuły i galerie