Logo

Unikanie kontuzji i optymalny trening

Każdy z nas chciałby wyglądać lepiej, poprawić kondycję i stan swojego zdrowia. Pierwszą przeszkodą jest lenistwo. Duża liczba zajęć powoduje, że marzymy tylko o oglądaniu telewizji i relaksie w domu. Jeśli jednak uda nam się zebrać w sobie i ruszyć na siłownie, to jesteśmy narażeni na kolejne problemy. Nie wystarczy samo podnoszenie ciężarów. Trzeba mieć także na ten temat jakąś wiedzę, by trening był jak najbardziej efektowny i bezpieczny.

Unikanie kontuzji. trening Unikanie kontuzji. trening

Najczęstszym problemem jest brak znajomości prawidłowej techniki wykonywania ćwiczeń. Kończy się to najczęściej bólami różnych partii ciała, a jeśli mamy pecha – kontuzją. Warto więc wyzbyć się pseudo dumy i poczucia, że pozjadało się wszystkie rozumy. Konsultacje z trenerem lub innymi ćwiczącymi przyniosą nam ogromne korzyści, a właśnie to się liczy w treningu.
Przeczytaj także: Wibrujące hantle - zwiększ efektywność swojego treningu »W obecnych czasach jesteśmy skazani na tryb siedzący. Nawet ludzie, którzy regularnie ćwiczą i dbają o swoje zdrowie, spędzają masę czasu w pozycji niewygodnej dla naszego ciała. To może prowadzić do zmian w motoryce. Z tego powodu, każdego dnia powinniśmy zadbać o ćwiczenia rozciągające, które przywrócą prawidłowy zakres ruchu w stawach. Zaniedbanie tego spowoduje między innymi częste bóle karku, pleców i ramion.

Unikanie kontuzji. trening Unikanie kontuzji. trening

Szacuje się, że 75 procent ludzi jest chronicznie odwodnionych. Biorąc pod uwagę fakt, że nawet minimalny brak wody znacząco zmniejsza wydajność psychiczną i fizyczną, jest to przerażające. Zwłaszcza, gdy nasz organizm jest skazany na ogromny wysiłek w związku z treningiem. Badania stwierdzają, że ludzie o małej aktywności fizycznej powinni pić od sześciu do ośmiu szklanek wody dziennie. Dla bardziej aktywnych zaleca się dwukrotność tej dawki. Jeśli nie lubisz wody, to możesz uatrakcyjnić jej smak plasterkiem cytryny.
Przeczytaj także: Woda i jej ogromne znaczenie dla naszego zdrowia »Nie wiadomo z jakiego powodu, często zapominamy o rozgrzewce. Jest to spory błąd, który obniża efektywność treningu oraz niesamowicie zwiększa ryzyko urazów. Odpowiednie rozgrzanie zwiększa częstotliwość akcji serca, przyspiesza krążenie oraz przygotowuje nasze ciało do zwiększonego wysiłku.

Praca nad sylwetką to oczywiście nie tylko ćwiczenia. Ogromnie ważna jest również odpowiednia dieta. W ciągu około 60 minut od treningu, mięsnie oczekują zatankowania ich paliwem i energią. W tym czasie możesz stymulować syntezę białek (wzrost mięśni) oraz uzupełniać zapas glikogenu mięśniowego (paliwo dla ćwiczeń o wysokiej intensywności). Jeśli zaniedbasz ten element, to Twoje ciało przechodzi w stan katabolizmu.

Unikanie kontuzji. trening Unikanie kontuzji. trening
Unikanie kontuzji. trening Unikanie kontuzji. trening Unikanie kontuzji. trening Unikanie kontuzji. trening Unikanie kontuzji. trening Unikanie kontuzji. trening

2011-08-16 - D. Kwiecień

0

Komentarze do:
Unikanie kontuzji i optymalny trening

Podobne artykuły i galerie