Logo

Urlop w mieście - jak się nie nudzić?

Czy urlop w mieście kojarzy wam się przede wszystkim z nudą? Zaszczuci betonowymi ścianami, smogiem, hałasem, przytłaczającą miejską rzeczywistością uważacie, że w mieście nie ma jak wypocząć? Ależ to nieprawda! Jest na to masa sposobów. Miasto wbrew pozorom sprzyja nie tylko relaksowi, ale i rewelacyjnej rozrywce. Mało tego! W mieście można się bawić lepiej i energiczniej niż na plaży. Trzeba sobie tylko dobrze zorganizować czas.
Miejskie rozrywki

Urlop w mieście - jak się nie nudzić? Urlop w mieście - jak się nie nudzić?

Miasto oferuje różnego rodzaju rozrywki. I nie są to tylko nocne kluby, bary i pizzerie. Wystarczy się rozejrzeć. Może właśnie w twojej okolicy organizowane są strzelanki ASG? Nigdy tego nie robiłeś? Urlop to najlepszy czas, by dać się wciągnąć w tego typu, zaangażowaną, pełną pasji i zdrowego ubawu zabawę. Zapalone, zorganizowane grupy miłośników ASG zwykle wybierają się na strzelanki do okolicznego lasu, fortu albo jakiejś opuszczonej, klimatycznej miejscówki. Są też specjalne kluby air soft gun, u których warto zaciągnąć języka, być może się zapisać. A może w okolicach twojego miasta odbywają się również inne atrakcje? Tor gokartowy? Stadnina koni? Basen? Warto odwiedzić wszystkie z ciekawszych, okolicznych miejsc oferujących aktywną rozrywkę. Oczywiście o przyjemny wypoczynek można zadbać również samemu. Długie wycieczki rowerowe lub jazda na rolkach – dla chcącego nic trudnego.
Okoliczna natura

Urlop w mieście - jak się nie nudzić? Urlop w mieście - jak się nie nudzić?

Teren każdego miasta kiedyś się kończy, a dalej zwykle roztacza się urocza natura. Być może podmiejskie jezioro to nie plaża w egzotycznym kraju, ale i tu można spędzić wesoło czas. Jedyne czego ci trzeba to dobrej kompanii, a będziesz się bawił nie gorzej niż na Karaibach. Okoliczna woda to oczywiście nie wszystko. Jeśli przyszło ci spędzać urlop w domu, siedź w nim jak najmniej. Korzystaj z dobrodziejstw natury, oddychaj świeżym powietrzem, chodź na spacery, biegaj po lesie, eksploruj, odkrywaj – czy to samemu, czy z ładną dziewczyną, albo z kumplem, którego zbywałeś w ciągu całego, zapracowanego roku. Oddychaj pełną piersią. Prawdopodobnie minie sporo czasu, zanim znowu będziesz miał na to okazję.
Trochę kultury

Jeśli mieszkasz w dużym mieście lub nieopodal i spędzasz tu urlop, masz niepodważalną okazję, żeby podciągnąć się w kulturze. Miasta z reguły dysponują w okresie letnim bardzo szeroką ofertą kulturalną. Kina samochodowe lub „pod chmurką”, specjalne seanse, atrakcyjne spektakle, koncerty, a nawet festiwale muzyczne czy filmowe, spotkania autorskie, ciekawe eventy – to wszystko właśnie domena miast. Regularnie zaglądając do oferty kulturalnej najbliższych miejscowości, naprawdę nie sposób się nudzić.
Odświeżanie znajomości
W życiu każdego człowieka przychodzi taki moment, w którym choć na trochę wycofuje się z towarzyskiego życia.

Urlop w mieście - jak się nie nudzić? Urlop w mieście - jak się nie nudzić?

Dzieje się tak wtedy, gdy podłapuje nową, dobrą i angażującą pracę, wchodzi w poważny związek lub co więcej – staje przed ołtarzem, albo w jego życiu zachodzą inne zmiany. Wakacje w mieście to najlepszy sposób, by odświeżyć stare kontakty. Warto wtedy wykonać parę telefonów, umówić się na piwo, rower, basen z dawno nie widzianymi kumplami, wyjść do ludzi, pogadać jak dawniej, pośmiać się wspólnie i powspominać. Wraz z końcem urlopu znowu będziesz każdy termin przekładał w nieskończoność razy, korzystaj więc, póki możesz.
Chwila wyciszenia

Urlop w mieście - jak się nie nudzić? Urlop w mieście - jak się nie nudzić?

Prócz odświeżania kontaktów możesz również czerpać korzyści z wyciszenia. Urlop w mieście nie zobowiązuje cię do przebywania z ludźmi, z którymi nie masz ochoty gadać. Towarzystwo dobierasz sobie sam i jesteś panem swojego wolnego czasu. Nie chcesz się angażować w jakieś rozrywki, siadasz na tyłku i oglądasz seriale. Chcesz zrobić coś ciekawego – sam jesteś inicjatorem swoich atrakcji. Nie musisz też cierpieć katuszy na zorganizowanych wycieczkach, słuchać krzyku i płaczu dzieciaków znajomych. Możesz czerpać ogromną przyjemność z decydowania o samym sobie.
Niedalekie wycieczki

Urlop w mieście - jak się nie nudzić? Urlop w mieście - jak się nie nudzić?

A gdy ci się już opatrzy krajobraz własnego miasta, weź mapę, pogoogluj trochę i zorganizuj sobie wycieczkę. Może ją zaplanować na jeden dzień bądź dwa. Koszty takiej atrakcji są niewysokie, a zabawa może być świetna. Niekoniecznie musisz podróżować samochodem (choć to oczywiście najwygodniejsze rozwiązanie). Nie obrażaj się na pociągi! Od niedawna koleje wprowadziły atrakcyjne zniżki cenowe – za grosze dojedziesz do wielu miast, które wręcz tętnią życiem. Przed podróżą przemyśl, co chcesz robić na miejscu. Zadbaj o plan, żeby nie tracić czasu na włóczenie się bez celu. I oczywiście znajdź sobie dobrego towarzysza (towarzyszkę) podróży.

Urlop w mieście - jak się nie nudzić? Urlop w mieście - jak się nie nudzić?

Wspomnienia, dobra zabawa, aktywnie spędzony czas – to wszystko leży wyłącznie w twoich rękach. Niezależnie od miejsca, w którym spędzasz urlop, możesz bawić się naprawdę pysznie. Wystarczy trochę chęci i pozytywnej energii.

Urlop w mieście - jak się nie nudzić? Urlop w mieście - jak się nie nudzić?
Urlop w mieście - jak się nie nudzić? Urlop w mieście - jak się nie nudzić? Urlop w mieście - jak się nie nudzić? Urlop w mieście - jak się nie nudzić?

2014-07-31 - D. Jędrzejewska

0

Komentarze do:
Urlop w mieście - jak się nie nudzić?

Podobne artykuły i galerie