Logo

Większa wytrzymałość bez siłowni? To możliwe!

By podnosić jakość swojego życia, musimy poświęcać bardzo wiele czasu pracy. Gdy wracamy do domu, trzeba zająć się rodziną i tym samym duża część nas nie potrafi wyobrazić sobie chodzenia na siłownię kilka razy w tygodniu. Dodatkowym minusem mogą być koszty, które łączą się z wykupywaniem co miesiąc karnetu. Tymczasem każdy z nas chciałby cieszyć się dobrą kondycją, dobrze wyglądającą sylwetką i wytrzymałością. Możemy to osiągnąć bez korzystania z siłowni!

Trening i zdrowie - jak poprawić wytrzymałość i sylwetkę bez wizyt na siłowni Trening i zdrowie - jak poprawić wytrzymałość i sylwetkę bez wizyt na siłowni

W Polsce jogging jest coraz popularniejszy i widok mężczyzny biegnącego przez part wcale nie wywołuje już zdziwienia i nieprzychylnych komentarzy. Warto więc przełamać się i dołączyć do dbających o zdrowie, bo to ćwiczenie ma bardzo wiele zalet. Bieganie nie tylko pomaga spalić tłuszcz, ale również wpływa na mięśnie nóg. Ponadto zwiększa się nasza wydolność i ogólnie czujemy się lepiej. Mając świadomość tych korzyści, warto wstawać godzinę wcześniej i zacząć dzień od tej aktywności fizycznej.
Przeczytaj także: Cardio kickboxing - popraw kondycję, wyglądaj lepiej i naucz się technik walki! »Doskonałym sposobem na zadbanie o własne ciało jest również regularne pływanie. Ten rodzaj ćwiczenia spala tkankę tłuszczową, wzmacnia mięśnie całego ciała oraz niesamowicie poprawia naszą kondycję. W dodatku jest bardzo przyjemną formą aktywności fizycznej. Nie zapominajmy również o innej zalecie. Na siłownię trudno jest pójść z całą rodziną, by wszyscy mieli dobrą zabawę. Z kolei basen to idealny sposób na wspólne spędzenie czasu.

Trening i zdrowie - jak poprawić wytrzymałość i sylwetkę bez wizyt na siłowni Trening i zdrowie - jak poprawić wytrzymałość i sylwetkę bez wizyt na siłowni

Dużo korzyści mogą również przynieść dobrze nam znane pompki. Na ich korzyść przemawia to, że możemy je wykonywać w każdym miejscu i czasie, a na dodatek nie potrzebujemy do tego żadnego sprzętu. Dzięki temu ćwiczeniu zwiększymy swoją siłę oraz wytrzymałość, a także poprawimy wygląd górnych partii mięśni.
Przeczytaj także: Zadbaj o siebie, a będziesz lepszy w łóżku »Pragniecie lepszych mięśni brzucha? Bez problemu można znaleźć wiele planów treningowych, które służą właśnie do tego celu. Większość z nich wymaga jednak jakiegoś przygotowania, byśmy mogli wytrwać w nich do końca. Warto więc zacząć od tradycyjnych brzuszków. Wzmocnią one nasze mięśnie i poprawią wydajność. Pamiętajmy jednak, że to ćwiczenie nie powinny wykonywać osoby, które mają problem z kręgosłupem.

W poprawie wytrzymałości pomoże nam również wprowadzenie drobnej zmiany do codziennego życia. Zazwyczaj nasze mieszkania lub biura nie znajdują się na parterze i korzystamy z windy, by do nich się dostać. Tymczasem warto wybrać schody. W ten sposób nasze nogi ulegną wzmocnieniu, a i kondycja poprawi się w znaczący sposób.
Przeczytaj także: Bieganie - sposób na formę, sposób na podryw »Ostatnią metodą jest zakup dwóch hantli i serwowanie sobie krótkiego, porannego treningu. Dobierając odpowiednie ćwiczenia, możemy pracować nad większością mięśni i tym samym poprawiać naszą wytrzymałość, zdrowie oraz wygląd.

Trening i zdrowie - jak poprawić wytrzymałość i sylwetkę bez wizyt na siłowni Trening i zdrowie - jak poprawić wytrzymałość i sylwetkę bez wizyt na siłowni
Trening i zdrowie - jak poprawić wytrzymałość i sylwetkę bez wizyt na siłowni Trening i zdrowie - jak poprawić wytrzymałość i sylwetkę bez wizyt na siłowni Trening i zdrowie - jak poprawić wytrzymałość i sylwetkę bez wizyt na siłowni

2013-02-10 - D. Kwiecień

1

Komentarze do:
Większa wytrzymałość bez siłowni? To możliwe!

bene 2013-02-11 12:26

Sport to zdrowie, nie zależnie czy na siłowni czy w domu trzeba ćwiczyć

Podobne artykuły i galerie