Logo

Wyjazd na narty - gdzie w Europie? Oto 3 najciekawsze kierunki!

Europejskie kurorty narciarskie od lat cieszą się niesłabnącą popularnością wśród amatorów sportów zimowych z najróżniejszych zakątków Starego Kontynentu. Choć polskie ośrodki stale się rozwijają, to właśnie zimowy urlop w Austrii czy we Włoszech często jest największym marzeniem rodzimych narciarzy i snowboardzistów. Gdzie na narty w Europie szczególnie warto pojechać?

Narty Austria

Austriackie ośrodki narciarskie słyną z fantastycznie przygotowanych tras zjazdowych, nowoczesnej infrastruktury oraz licznych atrakcji dodatkowych, a Axamer Lizum jest tego doskonałym potwierdzeniem. Będący jednym z najpopularniejszych ośrodków na świecie, położony jest w niewielkiej odległości od Innsbrucka, w otoczeniu niezwykle malowniczych krajobrazów Tyrolu. Axamer Lizum jest częścią olbrzymiego kompleksu Olympia SkiWorld Innsbruck, w skład którego wchodzi w sumie dziewięć ośrodków narciarskich.W Axamer Lizum na narciarzy i snowboardzistów czeka 40 kilometrów tras zjazdowych o zróżnicowanym poziomie trudności. Około 9 kilometrów z nich stanowią trasy łatwe, 20 kilometrów – trasy średnie, a 11 kilometrów – trasy trudne. Jak zatem widać, w Axamer Lizum coś dla siebie znajdą zarówno doświadczeni miłośnicy białego szaleństwa na stoku, jak i ci, którzy stawiają na nim dopiero pierwsze kroki.Do dyspozycji snowboardzistów oddaje się ponadto strefę do freeride’u, halfpipe i funpark, natomiast narciarze biegowi mogą korzystać z 30 kilometrów tras w dolinie wokół miasteczka Axams. Wśród dodatkowych atrakcji ośrodka wymienia się lodowiska, tor saneczkowy, baseny oraz restauracje.Narty Włochy

A może marzy Ci się narciarski urlop we Włoszech? W takim razie świetną propozycją dla Ciebie będzie wypoczynek w regionie Val di Fiemme, zwanym niekiedy Bramą Dolomitów. Val di Fiemme jest częścią kompleksu Dolomiti Superski, gdzie do dyspozycji narciarzy i snowboardzistów oddaje się aż 1200 kilometrów znakomicie przygotowanych tras.W skład Val di Fiemme natomiast wchodzi pięć ośrodków narciarskich, w których znajduje się łącznie 150 kilometrów tras zjazdowych i 50 wyciągów. Za sprawą położenia tras na wysokości między 1000 a 2300 m n.p.m., amatorzy sportów zimowych mogą tu liczyć na wyśmienite warunki śniegowe.Na osoby początkujące czy rodziny z dziećmi czekają tu płaskie, nasłonecznione stoki, zaś na doświadczonych narciarzy bardziej wymagające, nawet kilkukilometrowe trasy. Snowboardzistów zachwyci ponadto bogato wyposażony snowpark z 80-metrowym halfpipem, z kolei serca narciarzy biegowych podbiją doskonale przygotowane trasy o długości 150 kilometrów. A to wszystko w otoczeniu wysokich pasm górskich, tworzących zapierające dech w piersiach krajobrazy.Narty we Włoszech – gdzie jechać?

Częścią kompleksu Dolomiti Superski jest również ośrodek San Martino Di Castrozza, leżący w regionie Trentino. Okolica ta słynie z łagodnego klimatu, wielu słonecznych dni w roku oraz cudownych krajobrazów, które można podziwiać z tras narciarskich, zwłaszcza tych położonych w wyższych partiach gór.Ośrodek San Martino Di Castrozza dysponuje 60 kilometrami świetnie przygotowanych tras zjazdowych, idealnych zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych narciarzy czy snowboardzistów. Bardziej doświadczeni miłośnicy białego szaleństwa mogą spróbować swoich sił na legendarnej, a zarazem wymagającej trasie Tognola 1 o długości trzech kilometrów. Liczne powody do zadowolenia znajdą tu także amatorzy freeride’u, snowboardziści, którzy mogą ćwiczyć triki w dwóch snowparkach, a ponadto narciarze biegowi, do dyspozycji których oddaje się 30 kilometrów tras.Kurorty narciarskie w Austrii i we Włoszech od lat z ogromną siłą i skutecznością przyciągają pasjonatów sportów zimowych z najróżniejszych zakątków Europy. Pobyt w jednym z nich będzie znakomitym pomysłem zarówno na urlop we dwoje, jak i rodzinny wyjazd na narty. Doskonale przygotowane trasy, nowoczesna infrastruktura, liczne udogodnienia, moc atrakcji dla najmłodszych gości i urozmaicony wachlarz rozrywek sprawią, że narciarski urlop w austriackim lub włoskim kurorcie z pewnością będziesz mógł zaliczyć do udanych. Ciekawych i korzystnych cenowo ofert szukaj na lidl-podroze.pl.


2018-11-02 - P. Potocki

6

Komentarze do:
Wyjazd na narty - gdzie w Europie? Oto 3 najciekawsze kierunki!

Pedro 2018-11-02 11:25

Dla mnie na narty najlepszy kierunek to zdecydowanie Włochy. Chętnie bym pośmigał w Polsce ale niestety nasza infrastruktura i góry są lata świetlne za ośrodkami we Włoszech.

Piotrek K 2018-11-05 11:12

Ostatniej zimy byłem w Szczyrku. Owszem inwestycji nowych naprawdę dużo ale co z tego skoro tłumy ludzi i trzeba czekać w kolejkach co jest strasznie frustrujące. I samo przygotowanie tras również daje sporo do życzenia. Nie ma co się łudzić, Polska pod kątem ośrodków narciarskich nie ma szans z Zachodnią Europą i to się niestety nie zmieni nigdy.

Robert 2018-11-05 12:13

W tym roku planuję ze znajomymi wyprawę do Solden. Do tej pory jeździliśmy głównie w Czechcach ale tam też są duże kolejki. Zobaczymy Austrię.

Edi 2018-11-05 14:21

Byłem na nartach w Val di Fiemme. Zdecydowanie polecam. Ponad 100km tras, które są przygotowane po prostu genialnie. Do tego praktycznie zawsze jest pogoda.

rose 2018-11-07 00:00

Szykuję się na Austrie , troche obawiam się cen i ogólnie przelicznika waluty Zdecyduje się chyba na wyjazd bezgotówkowy

suzzy 2018-11-19 11:24

Tak właśnie słyszałam, że włoskie kurorty biją na głowę polskie. Córka wyjeżdża na obóz narciarski do Madonna di Campiglio z kochamwakacje to ją podpytam jak wrażenia i może też się wybiorę w przyszłym roku

Podobne artykuły i galerie